Képek - videók

2022-2023. tanév

2022.12.06.

2022. november 28-án meggyújtottuk az első adventi gyertyát a koszorún.

Rendhagyó irodalomórára invitálta iskolánk 5. és 6. évfolyamos tanulóit a Lenti  Városi Könyvtár. Gáti István író mutatta be könyveit,  verses meséit, versesköteteit, majd  közös játékra, közös versírásra invitálta a résztvevőket, és apró ajándékkal kedveskedett a legjobbaknak. Tompa Gergő abban a meglepetésben is részesült, hogy külön köszöntötte őt a költő a születésnapján, és dedikálta számára az egyik verseskötetét. Gergő az elmúlt tanév országos online versmondó versenyének győztese lett,  és Gáti István volt a zsűri elnöke.

„Egyetlen batyunk, botunk, fegyverünk az anyanyelv” (Kányádi Sándor)

Iskolánk második alkalommal vett részt a 2022. október 27-én a „VERSFOLYAM 22” versünnep, online – élő rendezvényen, melyet a Rákóczi Szövetség, a Békéscsabai Szakképzési Centrum, a Békéscsabai Médiacentrum és a Heti Kelet Kulturális Alapítvány szervezett meg.

Iskolánkból a felső tagozat 80 diákja örömmel szavalt, csatlakozott a hazai, határon túli és a diaszpóra magyar iskoláihoz, szervezeteihez, melynek örök emléke a következő linken nézhető meg.

Köszönjük a felkészítő tanároknak, szervezőknek a közös munkát, élményt.

2022.09.30.

Általános iskola

KAFFEE projekt

Iskolai elektronikus ügyintézési szolgáltatások bevezetése